Synchronizacja z systemem Android

Pliki i powiadomienia

 1. Zainstaluj klienta Nextcloud na Androida ` ze sklepu Google Play <https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nextcloud.client>`_ lub z F-Droid.

 2. Uruchom aplikację. Istnieją dwa sposoby konfiguracji:

  Albo: wprowadź adres URL serwera, następnie kontynuując, wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło oraz potwierdź, aby udzielić dostępu.

  Lub: W interfejsie GUI Nextcloud przejdź do preferencji użytkownika, przejdź do Bezpieczeństwo. Wygeneruj hasło do aplikacji, kliknij “Generuj kod QR” i zeskanuj kod QR w aplikacji Nextcloud, kierując aparat telefonu w stronę ekranu.

Kontakty i kalendarz

Za pomocą aplikacji mobilnej Nextcloud

 1. Zainstaluj DAVx⁵ (wcześniej znany jako DAVDroid) na swoim urządzeniu z Androidem ze sklepu Google Play lub z F-Droid.
 2. W aplikacji mobilnej Nextcloud przejdź do Ustawienia/Więcej, dotknij “Synchronizuj kalendarze i kontakty”.
 3. Teraz DAVx⁵ otworzy okno logowania Nextcloud Webflow, w którym będziesz musiał wprowadzić swoje poświadczenia i udzielić dostępu.
 4. DAVx⁵ otworzy się i poprosi o utworzenie konta. Ustaw dowolną nazwę konta i ustaw Metoda grupowania kontaktów na Grupy są kategoriami dla pojedynczego kontaktu.
 5. Następnie DAVx⁵ zamknie się i aplikacja Nextcloud pojawi się ponownie. Aby zakończyć konfigurację, musisz ponownie uruchomić DAVx⁵.
 6. Stuknij ikonę konta, które właśnie utworzył w DAVx⁵, na żądanie DAVx⁵ udziel dostępu do swoich kalendarzy i kontaktów. Opcjonalnie zainstaluj OpenTasks i udziel również dostępu dla DAVx⁵ do swoich zadań.
 7. Po dotknięciu ikony konta skonfigurowanego przez DAVx⁵, urządzenie odkryje dostępne książki adresowe i kalendarze. Wybierz, które chcesz zsynchronizować i zakończ.

Bez aplikacji mobilnej Nextcloud

Jeśli nie chcesz instalować aplikacji mobilnej Nextcloud, po zainstalowaniu DAVx⁵ wymagane są następujące kroki

 1. Zainstaluj DAVx⁵ (wcześniej znany jako DAVDroid) na swoim urządzeniu z Androidem ze sklepu Google Play lub z F-Droid.
 2. Opcjonalnie zainstaluj OpenTasks.
 3. Utwórz nowe konto (przycisk “+”).
 4. Wybierz Logowanie za pomocą adresu URL i nazwy użytkownika. Podstawowy adres URL: adres URL Twojej instancji Nextcloud (np. https://sub.example.com/remote.php/dav) oraz Metoda grupowania kontaktów: jako dane logowania.
 5. Wybierz opcję Grupy kategoriami dla pojedynczego kontaktu.
 6. Kliknij Połącz.
 7. Wybierz dane, które chcesz zsynchronizować.
 8. Na żądanie DAVx⁵ nadaj uprawnienia dostępu do swoich kontaktów, kalendarzy i opcjonalnie do zadań.

Informacja

Wpisz swój adres e-mail jako nazwę konta DAVx⁵ (obowiązkowo, jeśli chcesz mieć możliwość wysyłania zaproszeń z kalendarza). Jeśli Twój adres e-mail jest zarejestrowany w preferencjach Nextcloud i skonfigurowałeś swoje konto za pomocą aplikacji mobilnej Nextcloud, to wszystko powinno być gotowe.

Wskazówka

DAVx⁵ wyświetla listę subskrypcji kalendarza dokonanych za pośrednictwem aplikacji Nextcloud Calendar, ale musisz zainstalować aplikację ICSx⁵ (wcześniej znaną jako ICSDroid) na urządzeniu z systemem Android ze Google Sklep Play lub z F-Droid, aby je zsynchronizować.