Synchronizacja z systemem Windows 10

Kalendarz

 1. W przeglądarce przejdź do aplikacji Kalendarz Nextcloud. W sekcji “Ustawienia i import” skopiuj adres za pomocą “Kopiuj adres CalDAV dla iOS/macOS” do schowka.
 2. Uruchom aplikację Kalendarz systemu Windows 10. Następnie kliknij ikonę ustawień (ikona koła zębatego) i wybierz “Zarządzaj kontami”.
 3. Kliknij “Dodaj konto” i wybierz “iCloud”.
 4. Wpisz adres e-mail, nazwę użytkownika i hasło. Każda z tych informacji nie musi być prawidłowa, wszystkie mogą być zmienione w kolejnych krokach.
 5. Kliknij “Gotowe”. Powinien pojawić się komunikat wskazujący, że ustawienia zostały pomyślnie zapisane.
 6. W menu “Zarządzaj kontami” kliknij konto iCloud utworzone w poprzednich krokach i wybierz “Zmień ustawienia”. Następnie kliknij “Zmień ustawienia synchronizacji skrzynki pocztowej”.
 7. Przewiń w dół okna dialogowego i wybierz “Zaawansowane ustawienia skrzynki pocztowej”. Wklej adres URL CalDAV w polu “Serwer kalendarza (CalDAV)”.
 8. Kliknij “Gotowe”. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło Nextcloud w odpowiednich polach i zmień nazwę konta na dowolną (np. “Kalendarz Nextcloud”). Kliknij “Zapisz”.

Kontakty

 1. W lewym dolnym rogu widoku kontaktów (w Nextcloud Contacts) poszukaj małego symbolu wirnika, który wygląda następująco:

który wyświetli adres URL podobny do tego: https://cloud.nextcloud.com/remote.php/dav/addressbooks/users/daniel/Thunderbird/

 1. Uruchom aplikację People w systemie Windows 10. Następnie kliknij ikonę ustawień (ikona koła zębatego) i wybierz “Zarządzaj kontami”.
 2. Kliknij “Dodaj konto” i wybierz “iCloud”.
 3. Wpisz adres e-mail, nazwę użytkownika i hasło. Każda z tych informacji nie musi być prawidłowa, wszystkie mogą być zmienione w kolejnych krokach.
 4. Kliknij “Gotowe”. Powinien pojawić się komunikat wskazujący, że ustawienia zostały pomyślnie zapisane.
 5. W menu “Zarządzaj kontami” kliknij konto iCloud utworzone w poprzednich krokach i wybierz “Zmień ustawienia”. Następnie kliknij “Zmień ustawienia synchronizacji skrzynki pocztowej”.
 6. Przewiń w dół okna dialogowego i wybierz “Zaawansowane ustawienia skrzynki pocztowej”. Wklej adres URL CalDAV w polu “Serwer kontaktów (CalDAV)”.
 7. Kliknij “Gotowe”. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło Nextcloud w odpowiednich polach i zmień nazwę konta na dowolną (np. “Kontakty Nextcloud”). Kliknij “Zapisz”.

Rozwiązywanie problemów

Po wykonaniu wszystkich tych kroków kalendarz Nextcloud powinien się zsynchronizować. Jeśli nie, sprawdź swoją nazwę użytkownika i hasło. W przeciwnym razie powtórz te kroki.

UWAGA: Nie będziesz w stanie zsynchronizować kalendarza, jeśli masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać hasło do aplikacji, którego można używać z aplikacją kliencką Kalendarza:

 1. Zaloguj się do Nextcloud. Kliknij ikonę użytkownika, a następnie kliknij “Ustawienia”.
 2. Kliknij “Bezpieczeństwo”, a następnie znajdź przycisk “Utwórz nowe hasło aplikacji”. Obok tego przycisku wpisz “Aplikacja kalendarza systemu Windows 10”. Następnie kliknij przycisk, skopiuj i wklej hasło. Użyj tego hasła zamiast hasła Nextcloud w kroku 8.

Specjalne podziękowania dla tego użytkownika Reddit za ich post: https://www.reddit.com/r/Nextcloud/comments/5rcypb/using_the_windows_10_calendar_application_with/

Kontakty

 1. Powtórz kroki 1–7 z instrukcji Kalendarza. Jeśli masz już skonfigurowaną synchronizację kalendarza, możesz użyć do tego te same konto.
 2. W “Zaawansowane ustawienia skrzynki pocztowej” wklej adres URL CalDAV w polu “Serwer kontaktów (CardDAV)”.
 3. Zamień ścieżkę “principals” w adresie URL na “addressbooks”.
 4. Kliknij “Gotowe”. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło Nextcloud w odpowiednich polach i zmień nazwę konta na dowolną (np. „Nextcloud”). Kliknij “Zapisz”.