Android ile eşitlemek

Dosyalar ve bildirimler

 1. Nextcloud Android uygulamasını Google Play Store ya da F-Droid üzerinden kurun.

 2. Uygulamayı açın. İki kurulum yöntemi vardır:

  Birincisi: Sunucu adresinizi yazın, ilerleyerek, kullanıcı adı ve parolanızı yazın ve erişim izni verin.

  İkincisi: Nextcloud web arayüzünden, kullanıcı ayarları, altında Güvenlik bölümüne gidin. Bir uygulama parolası üretin. “QR kodu üret” üzerine tıklayın ve Nextcloud uygulamasındaki QR tarayıcı simgesine dokunun. Telefonunuzun kamerasını ekrandaki QR koda doğru tutun.

Kişiler ve takvim

Nextcloud mobil uygulaması ile

 1. Android aygıtınıza Google Play Store ya da F-Droid üzerinden DAVx⁵ (eski adıyla DAVDroid) kurun.

 2. Nextcloud mobil uygulamasında, Ayarlar / Diğer bölümünde “Takvim ve kişi eşitleme” üzerine dokunun.

 3. DAVx⁵, Nextcloud’ Webflow oturum açma penceresini açar. Buraya kimlik doğrulama bilgilerinizi yazın ve erişim izni verin.

 4. DAVx⁵ açılır ve bir hesap oluşturmanızı ister. Hesap adını isteğinize göre yazınve Kişi grubu yöntemi olarak Gruplar kişilerin kategorileridir seçin.

 5. DAVx⁵ kapanır ve Nextcloud uygulaması yeniden görüntülenir. Kurulumu tamamlamak için DAVx⁵ uygulamasını el ile yeniden başlatmalısınız.

 6. Az önce oluşturduğunuz DAVx⁵ hesabının simgesine dokunun. Erişim izni istendiğinde DAVx⁵ için takvim ve kişiler izinlerini verin. İsteğinize bağlı olarak görevlerinize erişmek için OpenTasks uygulamasını kurarak görevlerinize DAVx⁵ erişim izni verebilirsiniz.

 7. Kurulumunu tamamladığınız DAVx⁵ hesabının simgesine dokunduğunuzda, kullanılabilecek adres defterleri ve takvimler bulunur. Eşitlemek istediklerinizi seçin ve işlemi tamamlayın.

Nextcloud mobil uygulaması olmadan

Nextcloud mobil uygulamasını kurmak istemiyorsanız şu adımları izlemelisiniz:

 1. Android aygıtınıza Google Play Store ya da F-Droid üzerinden DAVx⁵ (eski adıyla DAVDroid) kurun.

 2. İsteğinize bağlı olarak OpenTasks uygulamasını kurun.

 3. Yeni bir hesap oluşturun (“+” düğmesi).

 4. Adres ve kullanıcı adı ile bağlantı seçeneğini seçin. Temel adres olarak Nextcloud kopyanızın adresini yazın (https://alt.ornek.com/remote.php/dav gibi) ve Kişi grubu yöntemi için kimlik doğrulama bilgileri olarak seçin.

 5. Gruplar kişi kategorileridir seçeneğini seçin.

 6. Bağlan üzerine tıklayın.

 7. Eşitlemek istediğiniz verileri seçin.

 8. Sorulduğunda DAVx⁵ için kişiler, takvim ve isteğinize göre görevler izinlerini verin.

Not

DAVx⁵ hesap adı olarak e-posta adresinizi yazın (takvim çağrıları göndermek istiyorsanız zorunludur). Nextcloud ayarlarınızda e-posta adresiniz kayıtlıysa ve hesabınızı Nextcloud mobil uygulamasını kullanarak kurduysanız, her şey tamam olmalıdır.

Tüyo

DAVx⁵, Nextcloud Takvim uygulaması üzerinden yapılan takvim aboneliklerini listeler. Ancak bunları eşitlemek için Android aygıtınıza Google Play Store ya da F-Droid üzerinden ICSx⁵ (eski adıyla ICSDroid) uygulamasını kurmanız gerekir.