GNOME masaüstü ile eşitleme

GNOME masaüstü, Nextcloud takvimi, kişileri ve görevlerinin Evolution PIM veya Takvim, Görevler ve Kişiler uygulaması tarafından görüntülenmesini ve Nextcoud dosyalarının WebDAV aracılığıyla Nautilus dosya yöneticisine görüntülenmesini destekler. Dosyalar yalnız bilgisayar bağlantı kurmuşken kullanılabilir.

Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. GNOME ayarlarında, çevrimiçi hesaplar bölümünü açın.

  2. “Bir hesap ekle” altından Nextcloud seçin:

../../_images/gnome-online-accounts.png
  1. Sunucu adresinizi, kullanıcı adınızı ve parolanızı yazın. İki aşamalı kimlik doğrulamasını etkinleştirdiyseniz, bir uygulama parolası ve kodu oluşturmanız gerekir. GNOME çevrimiçi hesapları Henüz Nextcloud web akışı ile oturum açmayı desteklemiyor (Ayrıntlı bilgi almak için):

../../_images/goa-add-nextcloud-account.png
  1. Sonraki pencerede, GNOME tarafından hangi kaynaklara erişilebileceğini seçin ve pencereyi kapatmak için sol üstteki çarpı simgesine basın:

../../_images/goa-nextcloud-select.png

Artık Evolution PIM görevler, takvim ve kişiler uygulamasında Nextcloud görevleri, takvimleri ve kişileri görülebilmelidir.

Dosyalar, Nautilus dosya yöneticisinde bir WebDAV kaynağı olarak gösterilir (ayrıca GNOME dosyası açma/kaydetme pencerelerinde de görüntülenir). Belgeler, GNOME belgeleri uygulamasında kullanılabilir olur.

Ayrıca tüm kaynaklar, herhangi bir yerde Windows tuşuna basılarak ve aranacak ifade yazılarak aranabilir.