Загальні поняття Nextcloud Talk

Nextcloud Talk дозволяє вам створювати чати та відео дзвінки на вашому особистому сервері.

Чати та дзвінки створюються у розмовах. Ви можете створит будь яку кількість розмов. Існує два види розмов:

  1. Віч-на-віч розмови Це коли у Вас є приватний чат або дзвінок з іншим користувачем Talk. Ви не можете додати інших людей до цієї розмови або поділитися нею за допомогою посилання. Ви можете розпочати віч-на-віч чат знайшовши іншого користувача в панелі пошука та клікнувши на його ім’я.

  2. Групова розмова. Окрім персони, що створила цю розмову, групова розмова може мати будь-яку кількість людей. Групова розмова може бути публічно поширена за допомогою посилання, таким чином сторонні гості можуть приєднатися до дзвінка. Вона теж может бути відображена у списку і інші люди на вашому Nextcloud сервері зможуть приєднатися до спілкування.

Створити чат

Ви можете створити віч-на-віч чат знайшовши ім’я користувача, групи або кола та клікнувши на ньому. Для окремого користувача розмова створиться миттєво і ви можете починати чат. Для групу або кола вам потрібно буде обрати ім’я та налаштування перед тим як створите розмову так додасте учасників.

../../_images/chat-with-one-user.png

Якщо Ви бажаєте створити спеціальну групову розмову - натисніть кнопку плюс поруч з полем пошуку. Тоді Ви зможете обрати назву для розмови та обрати чи буде ця розмова відкрита для сторонніх користувачів та чи зможуть інші користувачі серверу бачити її та мати змогу приєднатися.

../../_images/creating-group-room.png

На наступному кроці Ви зможете додати учасників та завершити створення розмови.

../../_images/add-participants.png

Ви можете відмінити створення розмови натиснувши будь-де зовні області білого меню у будь-який час.

../../_images/new-room.png

Поділитися файлами у чаті

Ви можете поділитися файлами у чаті в один з 3х способів.

По-перше, ви можете просто перетягнути їх на чат.

../../_images/drag-and-drop.png

По-друге, Ви можете обрати файл з Ваших Nextcloud Files або файлового менеджеру обравши маленьку скрепку та вибравши звідки Ви хочете додати файл.

../../_images/share-files-in-chat.png ../../_images/share-files-in-chat-selection.png

Ви можете додавати ще файли допоки ви закінчили та вирішили поділитися файлами.

../../_images/talk-upload-files.png

Усі користувачі будуть у змозі натиснути на файл щоб продивитися його, редагувати або скачати, незалежно від того, чи мають вони обліковий запис. Користувачі з обліковим записом будуть мати змогу автоматично отримати файли якими з ними поділилися, тоді як незареєстровані гості отримають файли як посилання.

../../_images/editing-document-in-chat-room.png

Додавання emoji

Ви можете додавати emoji використовоючи селектор зліва від поля вводу.

../../_images/emoji-picker.png

Відповідь на повідомлення та інше

Ви может відповісти на повідомлення використовуючи стрілку, яка з’являється при наведенні курсору на повідомлення.

../../_images/reply.png

В меню Ви також зможете вибрати відповісти приватно. Це відкрие віч-на-віч розмову.

../../_images/chat-message-menu.png

Тут ви також можете створити пряме посилання на повідомлення або відмітити його як не прочитане таким чином чати буде прокручений назад на нього під час наступного входу. Якщо це файл - Ви можете переглянути його в Files/

Керування розмовою

You are always moderator in your new conversation. In the participant list you can promote other participants to moderators using the ... menu to the right of their user name, assign them custom permissions or remove them from the conversation.

../../_images/participant-menu.png

Moderators can configure the conversation. Select Conversation settings from the gear menu of the conversation on the top to access the settings.

../../_images/open-settings.png

Here you can configure the description, guest access, if the conversation is visible to others on the server and more.

../../_images/chat-room-settings.png

Початок дзвінка

Під час Вашого знаходження у розмові Ви у будь-який час можете розпочати дзвінок натиснувши кнопку Start call. Інші учасники отримають сповіщення та зможуть приєднатися до дзвінка. Якщо хтось інший вже розпочав дзвінок кнопка зміниться на зелену Join call.

../../_images/join-call.png

During a call, you can mute your microphone and disable your video with the buttons on the right side of the top bar, or using the shortcuts M to mute audio and V to disable video. You can also use the space bar to toggle mute. When you are muted, pressing space will unmute you so you can speak until you let go of the space bar. If you are unmuted, pressing space will mute you until you let go.

Ви можете вимкнути Ваше відео (корисно під час показу екрану) за допомогою маленької стрілки якраз над відео потоком. Щоб повернути його назад - натисніть стрілку ще раз.

You can access your settings and choose a different webcam, microphone and other settings in the ... menu in the top bar.

../../_images/call-menu.png ../../_images/talk-settings.png

Початок поширення екрану

Щоб почати показувати Ваш екран Ви можете натиснути значок монітору у відео-потоці. Залежно від вашого браузеру ви отримаєте опцію почати трансляцію монітору, вікна або однієї вкладки браузеру.

Зміна вигляду під час дзвінку

Ви можете зміните вигляд під час дзвінку на promoted-view або сітку за допомогою значку з чотирма блоками зверху праворуч. Сітка буде показувати усіх учасників однакового розміру та якщо люди не вміщуються в екран - будуть показані кнопки, що дозволять навігацію.

../../_images/talk-grid-view.png

Promoted-view буде покаувати людину, що зараз говорить, великого розміру а інших - у рядок нижче. Якщо люди не вміщуються в екран - з’являться кнопки, що дозволять навігацію.

../../_images/talk-promoted-view.png