Bağlı web tarayıcı ve aygıtların yönetimi

Kişisel ayarlar sayfası, bağlı web tarayıcıları ve aygıtları bir bakışta görmenizi sağlar.

Bağlı web tarayıcılarının yönetimi

Bağlı tarayıcılar listesinde, hesabınıza en son hangi web tarayıcıların bağlandığını görebilirsiniz:

List of browser sessions.

Listedeki bir web tarayıcının bağlantısını kesmek için çöp kutusu simgesini kullanabilirsiniz.

Aygıt yönetimi

Bağlı aygıtlar listesinde, aygıt parolası oluşturduğunuz tüm aygıt ve istemciler ile bunların son etkinliklerini görürsünüz:

List of connected devices.

Listedeki bir aygıtın bağlantısını kesmek için çöp kutusu simgesini kullabilirsiniz.

Listenin altında, aygıta özel yeni bir parola oluşturabileceğiniz bir düğme bulunur. Daha sonra kodu tanımlamak için bir ad seçebilirsiniz. Oluşturulan parola, yeni istemciyi yapılandırmak için kullanılır. İdeal olarak, hesabınıza bağladığınız her aygıt için ayrı kodlar oluşturun. Böylece gerekirse bunların bağlantısını ayrı ayrı kesebilirsiniz:

Adding a new device.

Not

Aygıt parolasını yalnız oluştururken görebilirsiniz, Nextcloud düz parolayı kaydetmez. Bu nedenle parolayı hemen yeni istemciye yazmanız önerilir.

Not

Hesabınız için İki aşamalı kimlik doğrulamasını kullanmak kullanıyorsanız, istemcileri yapılandırmak için tek yol aygıta özel parolalar kullanmaktır. Sunucu, oturum açma parolanızı kullanarak istemcilerin bağlantılarını reddeder.

Aygıta özel parolalar ve parola değişiklikleri

Dış kullanıcı arka uçlarında parola değişiklikleri yapıldığında aygıta özel parolalar geçersiz olarak işaretlenir. Kullanıcı hesabında ana parola ile oturum açıldığında tüm aygıta özel parolalar güncellenir ve yeniden çalışır.