Zpřístupnění pro všechny

Zpřístupnění pro všechny je pro nás velmi důležité. Řídíme se webovými standardy a kontrolujeme, že děláme všechno použitelné také prostřednictvím klávesnice a aplikací pro zpřístupnění, jako například čteček obrazovky. Snažíme se být v souladu s pokyny ve Web Content Accessibility Guidelines 2.1 na úrovni AA, s použitím motivu vzhledu s vysokým kontrastem dokonce na úrovni AAA. Také se řídíme pokyny v německém BITV 2.0.

Pokud narazíte na jakékoli potíže, neváhejte nám je nahlásit do našeho systému pro správu hlášení. A pokud se chcete zapojit přidejte se do našeho kolektivu návrhářů!

Zvětšování a přizpůsobování zobrazení rozměrům

Webové rozhraní Nextcloud se plně přizpůsobuje rozměrům zobrazení a je tak použitelné na libovolné velikosti obrazovky. Je možné ho přiblížit a oddálit tak, aby vám vyhovovala velikost textu a prvků. Postranní panel pro navigaci i kontextový postranní pruh je možné pro úsporu místa sbalit a rozbalit.

Motivy vzhledu, které jsou už součástí

Nabízíme několik motivů vzhledu, které si můžete zapnout a napomoci si tak v zpřístupnění:

  • Motiv vzhledu s vysokým kontrastem: Režim s vysokým kontrastem, který usnadní pohyb po aplikaci. Obrazová kvalita se sníží, ale zřetelnost zvýší.

  • Tmavý motiv vzhledu: Tmavý motiv uleví vašim očím omezením celkové svítivosti a jasu. Pořád ještě ale není zcela hotový, takže pokud narazíte na nějaké problémy, nahlaste je prosím.

  • Písmo pro dyslektiky: OpenDyslexic je volné písmo/font navržené pro zmírnění některých běžných chyb čtení, způsobovaných dyslexií.

K nastavení zpřístupnění se dostanete:

  1. Otevřete nabídku nastavení na konci záhlaví

  2. Vyberte Nastavení

  3. V navigaci vyberte Zpřístupnění

Poznámka

Kontrast prvků se může lišit dle uživatelsky určeného motivu vzhledu. Například hlavní barva motivu je použita pro pozadí záhlaví, přihlašovací stránky a hlavních tlačítek. Pokud toto způsobuje problémy s kontrastem, obraťte se o pomoc na správce vámi využívaného serveru.