Uniwersalny dostęp

Uniwersalny dostęp jest dla nas bardzo ważny. Przestrzegamy standardów internetowych i sprawdzamy, czy wszystko działa również z klawiaturą i oprogramowaniem pomocniczym, takim jak czytniki ekranu. Naszym celem jest zachowanie zgodności z Web Content Accessibility Guidelines 2.1 na poziomie AA, z motywem wysokiego kontrastu nawet na poziomie AAA. Przestrzegamy również niemieckich wytycznych BITV 2.0.

Jeśli znajdziesz jakieś problemy, nie wahaj się zgłosić je na listę błędów. A jeśli chcesz się zaangażować, dołącz do naszego zespołu projektowego!

Zoom i responsywność

Interfejs Nextcloud jest w pełni responsywny i można go używać na dowolnym rozmiarze ekranu. Możesz powiększać lub pomniejszać, aby dopasować tekst i rozmiar elementu do własnych upodobań. Pasek nawigacji i pasek boczny można rozwinąć lub zwinąć.

Zawarte motywy

Oferujemy kilka motywów, które możesz uruchomić, aby ułatwić dostępność:

  • Motyw o wysokim kontraście: Tryb wysokiego kontrastu ułatwiający nawigację. Jakość obrazu zostanie zmniejszona, celem poprawy przejrzystości.

  • Ciemny motyw: Ciemny motyw, który łagodzi zmęczenie oczu, zmniejszając ogólną jasność. Nadal jest w fazie rozwoju, więc zgłaszaj wszelkie zauważone błędy.

  • Czcionka dysleksji: OpenDyslexic to darmowa czcionka zaprojektowana w celu zmniejszenia niektórych typowych błędów w czytaniu spowodowanych dysleksją.

Aby przejść do ustawień dostępności:

  1. Otwórz menu ustawień na końcu nagłówka

  2. Wybierz Ustawienia

  3. W nawigacji wybierz Dostępność

Informacja

Kontrast elementów może się różnić w zależności od niestandardowego motywu. Na przykład podstawowy kolor motywu jest używany jako kolor tła w nagłówku, stronie logowania i głównych przycisków. Jeśli powoduje to problemy z kontrastem, skontaktuj się z administratorem w celu uzyskania pomocy.