Často kladené dotazy
Jak funguje „Upravit lokálně“
Tato funkce závisí na schopnosti klienta pro počítač zaregistrovat mime pro obsluhu schématu nc://. To znamená, že obsluha je použita serverem pro otevření souboru lokálně. Toto umožní klientovi pro počítač otevřít dokument lokálním editorem, když kliknete na volbu „Upravit lokálně“ ve vámi využívané instanci Nextlcoud.
Poznámka
Bez řádně zaregistrovaného mime, nezávisle na použitém prohlížeči a distribuci, klientovi pro počítač se nezdaří otevřít dokument lokálním editorem, když kliknete na volbu „Upravit lokálně“ ve vámi využívané instanci Nextlcoud.
Prohlížeč vás varuje ohledně nezdaru: „Nezdařilo se spustit ‚nc://…‘ protože pro toto schéma není zaregistrována obsluha.“
Jak to zapnout
Pokud tak chcete učinit, je třeba nainstalovat klienta pro počítač prostřednictvím MSI intalátoru na Windows, nebo v případě Linuxu použít software třetí strany pro začlenění AppImage do systému.
Na Linuxu
Formát AppImage balíčku používáme pro jeho univerzální kompatibilitu, ale pro získání úplných výhod funkcí klienta pro počítač budete potřebovat software třetí strany pro začlenění AppImage do vašeho systému: máme vyzkoušený AppImageLauncher a případně ještě existuje Go AppImage.
Na Windows
MSI instalátor pozmění registry systému ohledně registrace mime typu pro obsluhu schématu nc://
Alternativně je možné ručně zaregistrovat mime typ pro obsluhu schématu nc:// :
Uložte následující obsah do souboru s příponou .reg:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\nc\shell\open\command]
@="\"C:\\Program Files\\Nextcloud\\nextcloud.exe\" \"%1\""
Dvojklikem na .reg soubor ho naimportujte do registrů.
Podrobnosti viz https://nextcloud.com/blog/nextcloud-office-release-solves-document-compatibility-overhauls-knowledge-management/
Některé soubory jsou pořád dokola nahrávány na server, i když v nich neproběhla žádná změna.
Je možné, že jiná aplikace mění datum změny souboru. Pokud soubor má příponu .eml
, Windows automaticky a průběžně mění veškeré soubory, pokud neodeberete \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\PropertySystem\PropertyHandlers
z registrů Windows. Podrobnosti viz http://petersteier.wordpress.com/2011/10/22/windows-indexer-changes-modification-dates-of-eml-files/.
Synchronizace se zastaví při pokusu o synchronizaci podadresářů vnořených hlouběji než 100 úrovní.
Klient synchronizace je záměrně omezen na synchronizaci ne hlubší než 100 podsložek. Tento pevný limit existuje jako ochrana proti chybám s cykly, jako jsou smyčky symbolických odkazů. Pokud je hluboce vnořená složka vynechána ze synchronizace, bude vypsána společně s ignorovanými soubory a složkami na panelu „Nesynchronizováno“ v podokně „Aktivita“.
Objevilo se Varování ohledně nespolehlivosti sledování změn v synchronizovaných složkách.
Na Linuxu, pokud synchronizovaná složka obsahuje velmi mnoho podsložek, se může stávat, že operační systém nepovolí dostatečný počet inotify hlídání, potřebných pro hlídání změn ve všech z nich.
V tomto případě klient nebude moci okamžitě spustit proces synchronizace, když se změní soubor v jedné z nemonitorovaných složek. Namísto toho klient zobrazí varování a ručně skenuje složky na změny v pravidelném intervalu (výchozí jsou dvě hodiny).
Tento problém je možné vyřešit nastavením fs.inotify.max_user_watches v sysctl na vyšší hodnotu. Toto je obvykle možné buď dočasně:
echo 524288 > /proc/sys/fs/inotify/max_user_watches
nebo trvalým přizpůsobením /etc/sysctl.conf
.
Chci přesunout svou lokální synchronizační složku
Nextcloud klient pro počítač neposkytuje způsob, jak změnit místní synchronizační složku. Nicméně, je možné to udělat, i když poněkud neobvykle. Konkrétně je třeba:
Odeberte existující spojení které synchronizuje do nesprávné složky
Přidejte nové připojení, které bude synchronizovat do požadované složky

Udělá se to tak, že v uživatelském rozhraní klienta (které vidíte výše), kliknete na rozbalovací nabídku „Účet“ a pak kliknete na „Odebrat“. To zobrazí dialogové okno „Potvrďte odebrání účtu“.

Pokud jste si jistí, klikněte na „Remove connection“.
Poté znovu klikněte na rozbalovací nabídku Účet a tentokrát klikněte na „Přidat nový“.

Toto otevře průvodce propojením s Nextcloud, který vidíte výše, ale s další volbou. Ta poskytuje možnosti buď: ponechat existující data (synchronizovaná předchozím propojením) nebo začít čistou synchronizaci (vymazání existujících dat).
Důležité
Při výběru možnosti „Spustit čistou synchronizaci“ buďte opatrní. Stará synchronizační složka může obsahovat podstatné množství dat – gigabajty až terabajty. Pokud tomu tak je, pak poté, co klient vytvoří nové spojení, bude muset stáhnout veškerá tato data znovu. Namísto toho nejprve přesuňte nebo zkopírujte starou místní složku synchronizace, obsahující kopii existujících souborů, do nového umístění. Poté, při vytváření nového spojení namísto toho zvolte „ponechat existující data“. Nextloud klient zkontroluje soubory v nově přidané synchronizační složce a zjistí, že se shoduje s tím, co se nachází na serveru a nebude potřebovat nic stahovat.
Zvolte si a klikněte na „Připojit…“. To vás pak provede průvodcem připojením – stejným, jako když jste nastavovali předchozí připojení, ale dávající vám možnost zvolit novou složku pro synchronizaci.