Používání federovaných sdílení

Federované sdílení umožňuje připojovat sdílení souborů ze vzdálených Nexcloud serverů – ve výsledku vytváření vlastního cloudu z Nexcloud cloudů. Můžete vytvářet přímé odkazy na sdílení s uživateli ostatních Nexcloud serverů.

Vytvoření nového federovaného sdílení

Federované sdílení je u nových nebo na novější verze povýšených instalací Nexcloud zapnuté ve výchozím stavu. Nové sdílení s ostatními Nextcloud nebo OwnCloud 9+ servery vytvoříte následováním těchto kroků:

1. Go to your Files page and click the Share icon on the file or directory you want to share. In the sidebar enter the username and URL of the remote user in this form: <username>@<oc-server-url>. The form automatically confirms the address that you type and labels it as „remote“. Click on the label.

../../_images/direct-share-1.png

2. When your local Nextcloud server makes a successful connection with the remote Nextcloud server you’ll see a confirmation. Your only share option is Can edit.

Pokud chcete vidět, komu jste soubor nasdíleli, klikněte na tlačítko Sdílet. Připojené sdílení je možné kdykoli odebrat kliknutím na ikonu koše. Toto pouze odpojí sdílení, ale nesmaže žádné soubory.

Vytvoření nového federovaného cloudového sdílení prostřednictvím e-mailu

Tuto metodu použijte pokud sdílíte uživatelům ownCloud 8.x a starším.

Co když neznáte uživatelské jméno nebo URL adresu? Pak pro vás Nextcloud může vytvořit odkaz a odeslat ho příjemci.

../../_images/create_public_share-6.png

Když příjemci obdrží váš e-mail, bude třeba, aby podnikli několik kroků pro dokončení odkazu na sdílení. Nejprve je třeba, aby otevřeli odkaz, který jste jim poslali, ve webovém prohlížeči a pak kliknuli na Přidat do svého Nexcloud.

../../_images/create_public_share-8.png

Tlačítko Přidat do svého Nextcloud se změní na kolonku formuláře. Do té je třeba, aby příjemce zadal URL jím využívaného Nextcloud nebo ownCloud serveru a stiskl klávesu Enter nebo kliknul na šipku.

../../_images/create_public_share-9.png

Dále, uvidí dialog, žádající je o potvrzení. Vše, co potřebují udělat, je kliknout na tlačítko Přidat vzdálené sdílení a mají hotovo.

Připojené sdílení odeberete kliknutím na ikonu koše. Toto pouze odpojí sdílení a nesmaže žádné soubory.