Připojení se k hovoru nebo chatu jako host

Nextcloud Talk poskytuje zvukový/video a textový chat, začleněný do Nextcloud. Nabízí webové rozhraní i mobilní aplikace.

Další informace o Nextcloud Talk naleznete na našem webu.

Připojení se k chatu

Pokud jste obdrželi odkaz na konverzaci v chatu, můžete si ho otevřít v prohlížeči a připojit se tak.

../../_images/guest-view.png

Své jméno si můžete změnit kliknutím na tlačítko Upravit vpravo nahoře.

../../_images/change-name.png

Nastavení kamery a mikrofonu naleznete v nabídce Nastavení. Naleznete tam také seznam klávesových zkratek, které je možné použít.

../../_images/guest-settings.png

Hovor můžete kdykoli zahájit tlačítkem Zahájit hovor. Ostatní účastníci budou upozorněni a mohou se k hovoru připojit. Pokud už hovor začal někdo jiný, tlačítko se změní na zelené Připojit se k hovoru

../../_images/join-call.png

V průběhu hovoru naleznete nastavení pro kameru a mikrofon v nabídce vašeho videa.

../../_images/call-menu.png ../../_images/talk-settings.png

V průběhu hovoru můžete ztlumit svůj mikrofon a vypnout přenos obrazu z vaší kamery pomocí tlačítek na vašem videu vpravo dole, nebo pomocí zkratek M pro ztlumení zvuku a V` pro videa. Při ztlumení (a naopak) je také možné použít mezerník. Když jste ztlumení, stisknutí a držení mezerníku to zruší, takže můžete mluvit, dokud ho držíte. Pokud nejste ztlumení, stisknutí mezerníku vás ztlumí, dokud ho neuvolníte.

Přenos obrazu z vaší kamery (užitečné při sdílení obrazovky) je možné skrýt pomocí drobné šipky nad proudem videa. Nazpět opět pomocí této šipky.

Zahájení sdílení obrazovky

Pokud chcete sdílet obsah vaší obrazovky, je možné kliknout na ikonu monitoru na vašem proudu videa. V závislosti na použitém prohlížeči obdržíte možnost sdílet monitor, okno aplikace nebo jeden panel prohlížeče.

Další nastavení

V nabídce konverzace můžete přepnout na celou obrazovku. Totéž je možné udělat pomocí klávesy F. V nastavení konverzace naleznete předvolby pro upozorňování a úplný popis konverzace.

../../_images/guest-room-menu.png