Synchronizace s GNOME desktopem

GNOME desktop má vestavěnou podporu pro kalendář, kontakty a úkoly z Nextcloud, které jsou pak zobrazovány ve správci osobních informací (PIM) v rámci aplikace Evolution nebo aplikacích Kalendář, Úkoly a Kontakty. Podobně, jsou Soubory napojeny do správce souborů Nautilus skrze protokol WebDAV. Druhé zmíněné ale funguje pouze v okamžiku, kdy má počítač spojení se serverem.

Toto je možné udělat následováním těchto kroků:

  1. V nastavení GNOME, otevřete Online účty.

  2. Pod „Přidat účet“ vyberte Nextcloud:

    ../../_images/gnome-online-accounts.png
  3. Zadejte URL adresu vámi využívaného serveru, uživatelské jméno a heslo. Pokud jste zapnuli dvoufázové ověřování (2FA), je třeba vytvořit heslo pro aplikaci / token, protože aplikace GNOME Účty online zatím nepodporuje Nextcloud WebFlow přihlášení. (Více viz):

    ../../_images/goa-add-nextcloud-account.png
  4. V následujícím okně vyberte ke kterým prostředkům by mělo GNOME přistupovat a pak dialog zavřete kliknutím na křížek vpravo nahoře:

    ../../_images/goa-nextcloud-select.png

Nextcloud úkoly, kalendáře a kontakty by nyní měly být viditelné v aplikacích: Evolution PIM, Úkoly, Kontakty a Kalendáře.

Soubory budou zobrazeny jako WebDAV prostředek ve správci souborů Nautilus a také k dispozici v dialozích GNOME pro otevření/uložení souborů. Dokumenty by měly být integrovány do aplikace GNOME Dokumenty.

Všechny prostředky by také mělo jít vyhledat odkudkoli stisknutím klávesy Windows a zadáním hledaného pojmu.