Synchronizace se systémem Windows 10

Kalendář

 1. Ve vámi používaném prohlížeči přejděte do aplikace Kalendář v Nextcloud. Pod „Nastavení a import“, zkopírujte adresu pomocí „Zkopírovat CalDAV adresu pro iOS/macOS“ do schránky.

 2. Spusťte aplikaci Kalendář ve Windows 10. Pak klikněte na ikonu nastavení (ozubené kolo) a vyberte „Spravovat účty“.

 3. Klikněte na „Přidat účet“ a zvolte „iCloud“.

 4. Zadejte e-mail, uživatelské jméno a heslo. Žádná z těchto informací nemusí být platná, bude změněna v následujících krocích.

 5. Klikněte na „Hotovo“. Měla by se zobrazit zpráva značící že nastavení byla úspěšně uložena.

 6. V nabídce „Spravovat účty“, klikněte na iCloud účet, vytvořený v předešlém kroku, a vyberte „Změnit nastavení“. Poté klikněte na „Změnit nastavení synchronizace e-mailové schránky“.

 7. Posuňte se na spodní část dialogu, vyberte „Pokročilá nastavení e-mailové schránky“. Posuňte znovu na konec dialogu a vložte URL adresu vámi využívaného CalDAV do kolonky označené jako „Server s kalendářem (CalDAV)“.

 8. Klikněte na „Hotovo“. Do příslušných kolonek zadejte své uživatelské jméno a heslo pro Nextcloud a změňte název účtu na cokoli, co chcete (např. „Kalendář v Nextcloud“). Klikněte na „Uložit“.

Kontakty

 1. V levém dolním rohu zobrazení Kontaktů (v Nextcloud kontaktech) hledejte symbol článků řetězu, který vypadá jako toto:

../../_images/contacts_link.png

který zobrazí URL, která vypadá podobně jako tato: https://cloud.nextcloud.com/remote.php/dav/addressbooks/users/daniel/Thunderbird/

 1. Spusťte aplikaci Kalendář ve Windows 10. Pak klikněte na ikonu nastavení (ozubené kolo) a vyberte „Spravovat účty“.

 2. Klikněte na „Přidat účet“ a zvolte „iCloud“.

 3. Zadejte e-mail, uživatelské jméno a heslo. Žádná z těchto informací nemusí být platná, bude změněna v následujících krocích.

 4. Klikněte na „Přihlásit se“ a pak na „Hotovo“. Měla by se zobrazit zpráva značící že nastavení byla úspěšně uložena.

 5. V nabídce „Spravovat účty“, klikněte na iCloud účet, vytvořený v předešlém kroku, a vyberte „Změnit nastavení“. Poté klikněte na „Změnit nastavení synchronizace e-mailové schránky“.

 6. Posuňte se na spodní část dialogu, vyberte „Pokročilá nastavení e-mailové schránky“. Posuňte znovu na konec dialogu a vložte URL adresu svého CardDAV do kolonky označené jako „Server s kontakty (CardDAV)“.

 7. Klikněte na „Hotovo“. Do příslušných kolonek zadejte své uživatelské jméno a heslo pro Nextcloud a změňte název účtu na cokoli chcete (např. „Nextcloud kontakty“). Klikněte na „Uložit“.

Řešení problémů

Po provedení všech těchto kroků, by váš Nextcloud kalendář měl být synchronizován. Pokud tomu tak není, zkontrolujte své uživatelské jméno a heslo. Pokud ani to nepomůže, zopakujte tyto kroky znovu.

UPOZORNĚNÍ: Pokud máte zapnuté dvoufázové ověřování, nebudete moci synchronizovat svůj kalendář. Pro získání hesla pro aplikaci, které pak použijete pro klientskou kalendářovou aplikaci, následujte níže uvedené kroky:

 1. Přihlaste se do Nextcloud. Klikněte na ikonu uživatele, pak klikněte na „Nastavení“.

 2. Klikněte na „Zabezpečení“, pak najděte tlačítko označené jako „Vytvořit heslo pro aplikaci“. Vedle tohoto tlačítka zadejte „Aplikace pro správu kalendářů z Windows 10“. Poté na tlačítko klikněte a zkopírujete a vložte heslo. Toto heslo použijte v kroku 8 namísto svého hesla do Nextcloud.

Zvláštní poděkování tomuto uživateli na fóru Reddit za jeho příspěvek: https://www.reddit.com/r/Nextcloud/comments/5rcypb/using_the_windows_10_calendar_application_with/

Kontakty

 1. Zopakujte kroky 1 až 7 z pokynů pro kalendář. Pokud už jste nastavili synchronizaci kalendáře, můžete pro toto použít stejný účet.

 2. V „Pokročilá nastavení e-mailové schránky“, vložte URL adresu vámi využívaného CalDAV do kolonky označené jako „Server s kontakty (CardDAV)“.

 3. Nahraďte popis umístění „principals“ v URL adrese za „addressbooks“.

 4. Klikněte na „Hotovo“. Do příslušných kolonek zadejte své uživatelské jméno a heslo pro Nextcloud a změňte název účtu na cokoli chcete (např. „Nextcloud“). Klikněte na „Uložit“.